Pühapäeval toimub traditsiooniline Rabajooks

Juba sel pühapäeval, 24. oktoobril toimub 94. Rabajooks. Rabajooksu stardipaik on Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses ja esimene ühisstart antakse kell 11 hommikul.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis paneb kõigile osalejatele südamele, et korraldajate poolt kehtestatud reeglitesse suhtutaks täie tõsidusega. „Traditsiooniline Rabajooks on ideaalne võimalus veeta ilus sügispäev värskes õhus ja nautides Nõmme maalilises looduses liikumist. Tule üritusele ainult siis kui oled terve ja võta oma pere ning sõbrad ka kaasa,“ sõnas Šillis.

Rabajooksu korraldatakse juba alates 1974. aastast ning raja pikkuseks on 6,3 km. Start on avatud kella 11 kuni 12-ni ning rajale lastakse iga 5 minuti tagant. Esimeses ühisstardis startinute vahel selgitatakse välja kolm paremat meest, naist, poissi (12. aastased või vanemad) ja tüdrukut (12. aastased või vanemad). 1800 osavõtjakaardi täitnud ja raba läbinud sportlast saavad vastu traditsioonilise vimpli. Rabajooks on kõigile tasuta ja osavõtjakaardi saab täita enne starti kohapeal.

Seoses riigis valitseva olukorraga on Terviseamet kehtestanud Rabajooksul osalejatele kohustuse esitada enne starti tõendi COVID-19 vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Selle puudumisel peab esitama kehtiva negatiivse PCR- või antigeeni kiirtest. Kohapeal pakub testimise võimalust ka Qvalitas arstikeskus. Testimist teostatakse kella 10 – 12-ni ja testi hind osalejale on 19 eurot.

Rabajooksu korraldab Nõmme linnaosa valitsus ning üritust toetavad Tere Piim, Ballzy, Nõmme Malevkond, Naiskodukaitse Nõmme jaoskond, Cotton, Nõmme Seikluspark ja Vorstiabi. Kaks viimast toetajat pakuvad lastele kohapeal ka huvitavaid tegevusi. Tublidele tervisespordi austajatele ja Rabajooksu traditsioonile truuks jäänutele pakuvad Rabajooksu vimpli alusel Nõmme Seikluspark ja Vorstiabi oktoobri lõpuni soodustust oma toodetest ning teenustest.