Tallinn alustas tõhustusdooside tegemist riskirühmadele ja eesliinitöötajatele

Tallinna linn on alustanud kolmandate dooside tegemist riskirühmadele ja eesliinitöötajatele, tõhustusdooside manustamisega alustati Iru hooldekodu klientidele ja sealsetele töötajatele.

Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik märkis, et samal ajal, kui on alustatud tõhustusdooside tegemist Iru hooldekodu klientidele ja töötajatele, käib ettevalmistustöö ka pealinna koolide ja huvikoolide õpetajatele kolmandate dooside tegemiseks. „Eesmärgiks on tõhustusdoosid õpetajatele suuremas plaanis ära teha oktoobrikuu jooksul, koolivaheaeg pakub selleks hea võimaluse,“ sõnas Öpik. „Paljud koolid on juba esitanud nimekirjad õpetajatest, kellel on teise doosi süstimisest möödas enam kui kuus kuud. Praegu käibki ettevalmistustöö koostöös eratervishoiuasutustega, et alustada ka kooliõpetajatele kolmanda doosi süstimist. Ühtlasi pakume õpetajatele soovi korral gripivaktsiini. Õpetajate jaoks on vaktsineerimine tasuta, selle eest tasub linn.“

COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosiga vaktsineerimine on soovitatav üle 65-aastastele inimestele ja hoolekandeasutuste elanikele (18+) mitte varem kui 6 kuu möödumisel vaktsineerimiskuuri lõpetamisest. Esmase vaktsineerimiskuuri läbinud 18-64-aastaseid võib nende soovi korral tõhustusdoosiga vaktsineerida mitte varem kui 8 kuu möödumisel kuuri läbimisest.

Tõhustusdooside tegemiseks kasutatakse mRNA vaktsiine, kuid hetkel on EL müügiluba tõhustusdoosi manustamiseks vaid Pfizer/BioNTechi vaktsiinil Comirnaty. Comirnaty annustamine ja manustamisviis tõhustusdoosina on sarnane esmase kuuri manustamisele. Comirnaty vaktsiini võib manustada tõhustusdoosina sõltumata sellest, millise Eestis kasutusel oleva COVID-19 vaktsiiniga on vaktsineerimiskuur läbitud.

4. oktoobril k.a. andis Euroopa Ravimiamet positiivse hinnangu Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty kasutamisele tõhustusdoosina ning 6.10.2021 kiitis Euroopa Komisjon heaks Comirnaty EL müügiloa muudatuse. 5.10.2021 andis immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitused tõhustusdooside manustamiseks Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga