Bikeepi visioon aitab nüüdsest korrastada linnu ka operaatorite initsiatiivil

Mitu nädalalt on tänavatel paista teretulnud lahendus: elektriliste tõukerataste laadimiseks ja parkimiseks mõeldud jaamad. Eelmisel aastal tutvustas Bikeep Tallinna tänavatel rendi- ja isikliku elektrilise tõukeratta jaamu, et jätkusuutlikul meetodil mikromobiilsust edendada. Bolt on esimesena operaatoritest eeskuju järgimas.

Ratta- ja tõukerataste laadimis- ja parkimisjaamade tootja ja mikromobiilisuse edendaja Bikeep juht Kristjan Lind näeb seda kui uue ajastu algust, kus mikromobiilsus saab oma väljateenitud aukoha: “See on ääretult teretulnud kogu sektorile, et meie visiooniga tuleviku linnadest, kus mikromobiilsus on kontrollitud läbi tarkade jaamade, on ühinenud lõpuks ka Bolt. Bikeep paigaldas esimesed jaamad elektrilistele isiklikele- ja renditõuksidele juba 2020 ja nüüd näeme tugevat kinnitust meie visioonile, kuidas suured operaatorid hakkavad sama tegema.”

Tuleviku linn, kus olulistele eluks vajalikele pidepunktidele on ligipääs kõigil ja seda 15 minutiga, vajab tarku omavahel ühenduses olevaid infrastruktuuri lahendusi: “Bikeep tagab tootjapõhisuse-vaba platvormi, kus linnaelanik saab valida, kus talle lähim parkla või laadimisjaam asub, vahet pole, kas see on siis Bolt, Lime, Tuul või midagi uut, garanteeritud on neutraalsus ja efektiivsus kogu linna toimimiseks,” märkis Lind.

USA regulatsioon elektriliste tõukerataste kinnitamiseks paneb asjad liikuma

Washington DC võttis hiljuti vastu kergliikulusvahendite reguleerimiseks ka seaduse, mis sätestab, et tõukeratas peab olema kinnitatud doki, posti, rattahoidja või muu eseme külge.

See on oluline märge linnade soovist korrastada tänavaid, kus elektrilised tõukerattad on muutunud ohuks jalakäijatele. Kogu linnaruumi korrastamiseks on oluline pakkuda operaatorite elektriliste tõukerataste parkimiseks ja laadimiseks infrastruktuuri.

Lind rõõmustab, et pingutused kannavad vilja: “Bikeep on vedanud seda vedurit pea kümme aastat ja on eriti tore, et tuge tuleb just Eesti ettevõttelt. Nüüd on pretsedent loodud, mis on kindlasti edasiviiv jõud kogu sektorile!” lisas Lind

Bikeepi keskseks lahenduseks on mikromobiilsuse ökosüsteemina toimiv äpp, mis aitab kergliiklusvahendiga liikudes leida paranduspunkti, laadimisjaama või parklat, kuhu oma sõiduk jätta. Samuti ühendab süsteem kogu infrastruktuuri ühtse avamis- ja sulgemis- ning laadimisvõrgustikuna. Bikeep süsteem on kasutusel juba enam kui 21 riigis ning kasutuskordi enam kui miljon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga