MKM otsib uuele loodavale sihtasutusele juhti

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) kuulutas välja konkursi juhatuse esimehe leidmiseks EASi ja Kredexi baasil loodavale uuele sihtasutusele.
„Uue organisatsiooni eesmärk on toetada ettevõtluse arengut Eestis, tõsta Eesti rahvusvahelist konkurentsivõimet ja nähtavust maailmas nii äri- kui õpipiirkonnana, arendada kohalikku kapitaliturgu ja suurendada majanduse energiaefektiivsust,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt. „See on ambitsioonikale ja võimekale juhile ainulaadne võimalus kujundada Eesti ettevõtluse arengut murrangulisel ajahetkel. Nii on meil väga kõrged ootused juhi liidriomadustele, ambitsioonile ja visioonile,“ sõnas ta.
Kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg on 4. november. Uuelt juhilt ootab MKM selget visioon rohe-, digi- ja innovatsioonipöörde teostamiseks Eestis, arusaama nii ettevõtlusest kui avaliku sektori toimimisest ning väga head ülevaadet majanduse valdkonnast ja selle suundumustest nii Eestis, Euroopa Liidus kui maailmas. Samuti peab juhil olema laitmatu äriline reputatsioon.
Eesti inimesele ja ettevõtetele tähendab EASi ja Kredexi ühendamine eelkõige kliendikeskseid avalikke teenuseid, ühtset teenindusstandardit, e-teeninduskeskkonda ja suhtluskanalit. Kõik senised pakutud teenused jätkuvad ka uues organisatsioonis. „Uue organisatsiooni ambitsioon on lahendustele orienteeritus, kliendikesksus ja teenuste tõhusam pakkumine,“ lisas Sutt.
EAS ja Kredex ühinevad üheks sihtasutuseks 2022. aasta alguseks, edasi jätkub tegevuste ja teenuste sisuline ühendamine.


EST