Eesti.ee ettevõtja digivärava projekt otsib lahendusi ettevõtjatele finantseerimisvõimalustest ülevaate loomiseks

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kuulutas välja hanke, millega otsitakse lahendusi ettevõtjatele avaliku sektori poolt pakutavatest finantseerimisvõimalustest ülevaate loomiseks eesti.ee portaalis.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava valdkonna juhi Tiina Kruusimägi sõnul on praegu vastav info eri keskkondade vahel laiali ning tihti ei jõua teave erinevate finantseerimisvõimaluste kohta neid vajava ettevõtjani. „Soovime tulevikus sellele küsimusele läheneda ettevõtjakeskselt ning pakkuda talle neid teenuseid võimalikult personaliseeritult ja proaktiivselt, tuginedes ettevõtte andmetele“, ütles Kruusimägi.
Riigihanke eesmärk on töötada välja tulevikulahendus, mis võimaldab ettevõtjal eesti.ee keskkonnas saada ülevaade tema ettevõttele avaliku sektori asutuste poolt pakutavatest finantseerimisvõimalustest (toetused, laenud, käendused jm) ning suunduda keskkonna kaudu neid taotlema, samuti jälgida menetluste hetkeseisu ja saada ülevaade kaasnevatest tegevustest või kohustustest ning muust olulisest infost.
Hangitav töö hõlmab endas hetkeolukorra kirjelduse koostamist, tulevikulahenduse väljatöötamist, prototüübi loomist ning tööde teostamiseks vajalike eeltööde kirjelduse koostamist.
Riigihanke infoga saab lähemalt tutvuda riigihangete registris. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 25. oktoober.
Hanke tulemusel valmiv analüüs panustab eesti.ee ettevõtjale digivärava visiooni, mille eesmärk on koondada ettevõtjatele suunatud info ja avalike teenuste ligipääs ärisündmuste põhiselt ühtsesse veebikeskkonda (eesti.ee ettevõtjale), et ettevõtjal oleks lihtne ja mugav avaliku sektoriga suhelda ning leida kõik vajalik selleks ühest „aknast“.


EST