Tallinna 16 koolis saab jälle vaktsineerida

Käesoleval ja järgmisel nädalavahetusel toimub Tallinna koolides taas vaktsineerimine. Augustis esimese doosi saanud inimesed tulevad teist vaktsiinisüsi saama, kuid lisaks on vaktsineerima oodatud ka kõik teised huvilised. Sel laupäeval kell 10-18 toimub vaktsineerimine kuues ja järgmisel nädalavahetusel kümnes Tallinna koolis.

„Ulatuslikud koroonakolded on praegu juba 20 Tallinna kooli õpilaste seas. Kuigi see haigus ei ole laste jaoks nii ohtlik kui eakatele, mõjutab viiruse laialdane levik haigestunud lapsi, nende perekondi ja lähedasi ning paraku ka koolitööd. Kuigi vaktsineerimine ei välista haigestumist, on sellel viiruse leviku pidurdamisele siiski tõendatud mõju. Loodame, et koolidesse tulevad vaktsineerima need inimesed, kes ei ole seda erinevatel põhjustel varem teinud või kellel on haiguse läbipõdemisest möödunud vähemalt kuus kuud,“ ütles Tallinna koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty. Vaktsineerimist koolides viivad läbi Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla tervishoiutöötajad koostöös kooliõdedega.

2. oktoobril kell 10-18 toimub vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna Reaalkoolis (Estonia pst 6), Lasnamäel Tallinna Läänemere Gümnaasiumis (Vormsi 3) ja Tallinna Laagna Gümnaasiumis (Vikerlase 16), Haaberstis Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Järveotsa tee 31), Mustamäel Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10) ja Põhja-Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis (Mulla 7).

9. oktoobril kell 10-18 on vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Lasnamäel Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Õismäel Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9). 9. oktoobril kell 10-15 on vaktsineerimine Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19).

10. oktoobril kell 10-18 saab vaktsineerida Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32) ja Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59).

Kui vaktsineerimispunkt ei ole õpilase oma koolis, võib ta minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine on korraldatud. Lisaks õpilastele saavad koolidesse eelregistreerimata vaktsineerima minna kõik soovijad.

Kõik Tallinna koolid on saatnud õpilastele ja lapsevanematele teavituskirja ja vanema nõusoleku vormi. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga. Nõusoleku vormi leiab ka Tallinna kodulehelt https://www.tallinn.ee/est/vaktsineeri