Pealinn tähistab Eesti taasiseseisvumispäeva mitmete sündmustega

20. augustil möödub 30. aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Eestile olulise tähtpäeva sündmused saavad pealinnas alguse täna Tallinna Lauluväljakul, kus esitletakse uut külastuskeskust. Üle linna toimub 19.-21. augustini mitmeid kontserte ja perepäevi.

„Viimaste päevade rahvusvahelised sündmused näitavad taas, et rahu ja iseseisvus ei ole kunagi iseenesest mõistetavad, vaid sellesse tuleb järjepidevalt panustada. Selleks on vaja ajalugu mäletada ja olemasolevat väärtustada,“ rääkis abilinnapea Aivar Riisalu. „Tallinn soovis teha Eesti taasiseseseisvumise 30. aastapäevaks kingituse kogu riigile, sest see tähtpäev on oluline meile kõigile. Nii esitleme täna, 18. augusti õhtul pidulikult Tallinna Lauluväljaku külastuskeskust, mis toob inimesteni laulva revolutsiooni, laulupidude ja Lauluväljaku lugu. See aitab kaasa Lauluväljaku muutumisele uue väärtusega kohaks, linnaruumiks, linnapargiks, kus on hea käia kogu perega.“

Riisalu lisas, et külastajatele on keskus avatud alates teisipäevast, 31. augustist, kuna lähiajal seisab Lauluväljakul ees mitmeid taasiseseisvumispäevale pühendatud üritusi.

Linnaosavalitsuste korraldamisel toimub üle linna samuti mitmeid taasiseseisvumispäevale pühendatud tasuta kontserte ja perepäevi.

Kolmapäeval, 18. augustil:

  • Kell 17 toimub kontsert Kristiine linnaosas Löwenruh` pargi vabaõhulaval, kus esinevad Priit Võigemast ja Vaiko Eplik. Otseülekannet kontserdist on võimalik vaadata ka Kristiine linnaosa Facebooki lehel.
  • Kell 18 algab Mustamäel Parditiigi pargis (Sõpruse pst 177) kontsert, kus esinevad Ivo Linna ja ÜENSO orkester (endine Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester). Pargis on avatud fotomälestuste näitus, mis meenutab kolmekümne aasta taguseid tormilisi sündmusi, mis viisid riigi taassünnini. Näitus on kokku pandud Mustamäe elanike, Rahvarinde muuseum, Eesti Kirjandusmuuseum ja Vabamu.

Neljapäeval, 19. augustil

  • Kell 19.00 algab Haabersti päevakeskuse hoovis (Õismäe tee 24) kontsert, kus esineb ansambel PS Troika. Kavas on tuntud viisid ja laulud, et külalised saaksid kaasalaulmisest rõõmu tunda.

Reedel, 20. augustil

  • Tallinna teletornis leiab kella 12–18ni aset kaitse- ja turvateemaline perepäev. Teletorni õuel saab uudistada militaartehnika näitust, avatud on lasketiir, näidislahingu peab Kaitseliit. Päästeamet tutvustab tule- ja veeohutuse reegleid ning suitsutelgis saab õppida, kuidas tulekahju korral liikuda ja väljapääsu leida. Lastele on avatud origami meisterdamise töötuba. Muusikat teevad Kolga õpilaste ansambel Uurikad, laulustuudio Un Canto ja Laikre pereansambel. Pirita Linnaosa Valitsus kuulutab välja ka tänavused Pirita kaunima koduaia konkursi võitjad. Kell 17 algab ansambli Swingers kontsert ja õhtul kell 21.45 saab imetleda ilutulestikku.
  • Põhja-Tallinnas tähistatakse Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva Ivo Linna ja Antti Kammiste kontserdiga Salme kultuurikeskuse vastselt remonditud saalis. Kontsert algab kell 14 ja kavas on Ivo Linna tuntuimad isamaalised laulud.
  • Nõmmel Vabaduse pargis (Tähe ja Nõmme-Kase tänavate nurgal) astub kell 14 üles ansambel Traffic. Istumiseks soovitatakse kaasa võtta oma tekk või matkatool.
  • Tallinna Lauluväljakul toimub suur öölaulupidu „Vaba Eesti“, mille lõppedes korraldab Tallinna Kesklinna valitsus Inglirannas ilutulestiku (orienteeruvalt kell 00.45).

Laupäeval, 21. augustil

  • Algusega kell 14 toimub Tallinna Lauluväljakul perepäev „Taaskohtumine“. Perepäevale jagub sportlikke ja meelelahutuslikke tegevusi nii suurtele kui ka väikestele. Avatud on lasteala, spordiala, pakutakse head tänavatoitu ning õhtupoole toimub kontsert, kus esinevad Traffic, 2 Quick Start ja Leedu bänd The Roop, kes esindas Leedut sel aastal Eurovisioonil. Väravad avatakse kell 13, ürituse orienteeruv lõpp kell on 23.00. Üritus on osalejatele tasuta. Lisainfo: bit.ly/taaskohtumine ja Facebookis.

Kõigil piiratud aladel toimuvatele üritustele pääseb COVID-19 tõendi ettenäitamisel, seetõttu palutakse kohale tulla aegsasti. Tõend võib olla vaktsineerimise, haiguse läbi põdemise või negatiivse testitulemuse kohta (viimase 72 tunni jooksul), seda võib esitada nii digitaalselt kui ka paberkandjal. Osal üritustest pakutakse tasuta kiirtestimise võimalust ka koha peal.

Korraldajad panevad inimestele siiski veel südamele, et kõik üritusel osaleda soovijad jälgiksid oma tervist ja tuleks kohale ainult hea enesetundega.