Hobihobusega ratsutamine. Kohtumine suure ponisõbra, lasteaia vilistlase Mirjamiga

Öökullide ja Tammetõrude rühma lapsed tegid tutvust Eestis aina suuremat populaarsust koguva harrastusega ehk hobihobusega ratsutamine.
Männiku Raamatukogu ja suure raamatu- ja ponisõbra, meie lasteaia vilistlase Mirjami koostöös on juunikuus külastatud mitmeid Nõmme lasteaedasid, seekord olime võõrustajaks meie. Lastele tutvustati külaskäigu raames raamatukogu poolt pakutavaid vahvaid suvelugemisprojekte. Seejärel liiguti edasi hobuste juurde, esialgu raamatute vahendusel ja siis juba päris “elusat” kepphobust uudistades. Saadi teada, et ka puidust ja pehmest riidest hobu ettevalmistamine treeninguks käib nii nagu päris ratsutamise puhul – harjamine, laka punumine patsideks jms. Lisaks sai kaasa elada tantsuetendusele, mille meie külaline Mirjam oli ise loonud.
Ürituse lõpetuseks said kõik huvilised lapsed ka ise hobihobu sõitu proovida ning lastele pakkus see lõbu ja lusti. Samal ajal uudistasid teised raamatusõbrad meie õuepaviljonis raamatukogu poolt lugemiseks ja vaatamiseks kaasa võetud raamatuid.
Suur suur aitäh Männiku Raamatukogule ja Mirjamile, et kuumal suvepäeval meid külastasite ja muutsite meie päeva veelgi värvikamaks! Pärast teie lahkumist muutus liivakasti pühkimiseks mõeldud hari laste hulgas väga populaarseks liikumisvahendiks. Muudkui hari jalgade vahele ja galoppi minek!