Nõmme gümnaasiumi spordihoonelt võeti maha sarikapärg

1. juunil võttis linnavolikogu esimees Tiit Terik koos teiste linna esindajatega Nordecon AS-ilt vastu Tallinna Nõmme Gümnaasiumi spordihoone (Põllu tn 68) sarikapärja ning tänas ehitajat seni tehtud töö eest.

Ehitustöödega alustas Nordecon AS novembris 2020. Sarikapeoga tähistatakse tavakohaselt ehitise jõudmist maksimaalse kõrguseni, kust tuligi tööde tellija, Tallinna linna esindajatel pärg alla tuua. Koos linnavolikogu esimehe Tiit Terikuga võtsid sarikapärja vastu abilinnapead Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul tähistab valmiva maja sarikatele kerkinud pärg üht olulist verstaposti ning annab märku, et ehitustööde lõpp pole enam kaugel. „Olen veendunud, et spordipisiku tekkimisel on oluline toetav keskkond. Nõmme gümnaasiumi õpilaste jaoks on kaasaegsed sportimisvõimalused kooli juures seni täiesti puudunud. Seetõttu on uue spordihoone valmimine kindlasti nii kooli kui ka Nõmme kogukonna jaoks laiemalt märgiline sündmus, millest on kaua unistatud,“ ütles Terik.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et spordihoone rajamist on nii gümnaasiumipere kui ka kohalik kogukond oodanud juba pikalt. „Kaasaegne ja multifunktsionaalne spordihoone pakub rohkelt võimalusi, et saaksime tegeleda oma sportlike harrastustega. Nüüd sõltub juba meist, kuidas me tekitame noortes tunde, et spordihoones toimuv on nende elu üks loomulik osa. Siin on oluline roll just Nõmme gümnaasiumil, kes saab maast-madalast kaasata õpilasi spordihoones tegutsevate treeningute ja hobiringide juurde – rääkimata kehalise kasvatuse tundidest, neid ei pea enam üle Nõmme erinevais spordisaalides läbi viima,“ rääkis Šillis. „Soovin, et see eripärane hoone Nõmme mändide all saaks meile kõigile omaseks, kuhu tullakse enesestmõistetavalt – on ju sportlik vorm meie tervise alustala.“

Uude spordihoonesse on projekteeritud suur spordisaal (21 x 36 x 11 m), mis sobib ka maakonna (Regional/Premier) tasemel võistluste korraldamiseks korvpallis, võrkpallis ja sulgpallis, samuti sobib saal saalijalgpalli, saalihoki ja teiste pallimängude harrastamiseks. Pallisaali kõrvale tuleb treeningala, kus on võimalik tegeleda kergejõustiku elementide ja jõutreeninguga. Ehitatakse jõusaal ning aeroobikasaal. Neist viimast saab teisaldatava seinaga kaheks jagada, mis annab võimaluse tegeleda samaaegselt näiteks rühmatreeningu ja lauatennisega. Treeningsaalide külastajatele on kavandatud kuus riietusruumi ja saun. Maja teisel korrusel asuvad töö- ja nõupidamisruumid õpetajatele. Koolivälisel ajal on spordihoone mõeldud kasutamiseks ka linnaelanikele.

Hoone projekteeris Infragate Eesti AS, seda ehitab Nordecon AS ja omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve. Kvartali kõnniteed projekteeris Teedeprojekt OÜ, need ehitab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Spordihoone rajamise kogumaksumuseks on kavandatud 3,69 miljonit eurot. Hoone ehitus lõpeb tänavu septembris, millele järgneb sisustamine.

Nõmme gümnaasiumi eelkäijaks oli 11. augustil 1929 asutatud Nõmme Linna Üldhariduslik Täienduskool, praegust nime kannab kool alates 13. juunist 1994. Alates 1. septembrist 2006 liideti linnavolikogu otsusel Nõmme gümnaasiumiga endine Hiiu põhikool ning kool asus tööle kahes majas – Raudtee tn 55 ja Raudtee tn 73. Käesoleval õppeaastal õpib Nõmme gümnaasiumis 903 õpilast.

Pildil (vasakult): Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis, abilinnapea Eha Võrk, Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma, linnavolikogu esimees Tiit Terik, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri

Nõmme gümnaasiumi spordihoone sarikapärg_01.06.21_foto Ilja Matusihis.jpg