Kogukonnasaun ja talisupluskoht, rattaparklad või hoopis rulapargi betoonist elemendid

Kogukonnasaun ja talisupluskoht, rattaparklad või hoopis rulapargi betoonist elemendid
Haabersti
Elina Rannaste

R, 25/11/2022 – 00:00
Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et Haaberstis tegid elanikud kaasavasse eelarvesse kokku 38 ettepanekut, millest hääletusele läks 12 ideed. „Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning idee realiseeruks, peab hääletuseosalenute arv täitma lävendi, milleks Haabersti linnaosas on vähemalt 1000 hääletajat,“ ütles linnaosavanem ning kutsus elanikke aktiivselt hääletusel osalema.

Tallinn teeb linlaste abiga kaasavat eelarvet juba kolmandat korda. „Esimesel aastal osutus Haaberstis võiduideeks reguleeritavate raskustega välitrenažöörid Õismäe raba terviseraja äärde ning eelmisel aastal sai enim hääli idee rajada Kakumäe randa välidušid ning tualetid,“ rääkis linnaosavanem eelmistel aastatel võitnud projektidest „Kahjuks on võtnud tööd viimase projekti teostamiseks oodatust kauem aega, kuid juba 2023. rannahooaja alguseks on ka avalikud välitualetid ja dušid Kakumäe rannas külastajaid rõõmustamas,“ lubas Siljanov.

Sel aastal saavad Haabersti elanikud oma valiku teha 12 idee seast. Valikus on nii Harku järve randa kogukonnasauna ja taliujumiseks mõeldud koha rajamine, Kakumäe rannapargi elavdamine, Kakumäe randa muudetavate raskustega välijõusaali rajamine, Tiskre tee lõpus oleva amortiseerunud silla uuendamine või Mustjõe asumis asuvate sildade rekonstrueerimine ning Väike-Õismäe rulaparki uute betoonist elementide rajamine. Valida saab ka koolide territooriumile või Nurmenuku piirkonda rattaparklate rajamise vahel või hoopiski puude istutamise ja lastele mõeldud mänguelementide lisamise vahel. Kõigi hääletusel olevate ideedega saab täpsemalt tutvuda ja oma lemmikutele hääle anda veebilehel https://bit.ly/3ALWamu .

Hääletusel saab osaleda vähemalt 14-aastane Tallinna elanik ja hääletada kahe endale meelepärase idee poolt. Igaüks saab osaleda hääletusel selles linnaosas, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi. Kaasava eelarve hääletus on avatud 4. detsembri keskööni.

Enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarve realiseerimiseks 2023. aastal on Haabersti linnaosas ette nähtud 120 694 eurot.

Täpsemalt saab kaasava eelarve kohta infot veebilehelt kaasaveelarve.tallinn.ee.

Foto: Nurmenuku rattaparkla ideekavand (Foto Elis Tamula).
haabersti
Nurmenuku rattaparkla ideekavand. Foto_Elis Tamula.JPG


Estonian

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga