Lembitu parki kujundati Ukraina rahvuslilledest peenrad

Tallinn peab oluliseks avaldada toetust sõjas olevale Ukrainale. Täna, 22. juunil 2022 istutati Lembitu parki 134-ruutmeetrisele peenrale Ukraina rahvuslilled – 1507 päevalille.

„Peenar on rajatud tulevasele Ukraina väljaku asukohale. Alustame sel aastal Ukraina väljaku ja ümbritseva Lembitu pargi uue maastikuarhitektuurse lahenduse loomisega ning selle raames projekteerime pargi ümber, et Ukraina väljak päriselt sellisena parki ka tekiks. Eesmärgiks pole lihtsalt pargi korrastamine, vaid tervikliku ja Kesklinnale kohase linnaruumi rajamine, kus Ukraina rahva võitlus oma vabaduse eest on väärikalt tähistatud ning mis annab lisandväärtust ka kohalikele inimestele,“ sõnas abilinnapea Vladimir Svet ja lisas, et pargiteede ristumisel moodustub neljast peenrast päevalilleväli, millest läbi kõndides ei jää keegi emotsioonita.

Valgusküllasele alale istutati kolme eri kõrgusega ja eri sordist päevalille. Kõige kõrgemaks (1,5 m) sirgub sort ´Golden Hedge´, keskmise kasvuga on sordid ´Moonshine´ ja ´Statement´ ning enamasti peenraid ääristama istutatakse 60 sentimeetri kõrguseks kasvav sort ´Teddy Bear´. Pargiteede ristumisel moodustub päevalilleväli, kus eri kõrgused loovad ja rõhutavad peenarde dünaamilisust. Järk-järgult õide puhkevad päevalilled õitsevad sügiskülmade saabumiseni.

Lillede istutamist korraldas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Ukraina väljak asub Lembitu pargi keskel, mis omakorda jääb Lembitu, Vambola ja Lauteri tänava vahele. Ukraina väljaku lähedal on Välisministeeriumi hoone ja Islandi väljak, mis koos Ukraina väljakuga moodustavad ühtse ansambli.

Pildid päevalillevälja rajamisest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga