28. JUUNIL KELL 17.30. Tallinn tutvustab Kose tee rekonstrueerimise projekti

Projekti avalik tutvustus toimub teisipäeval, 28. juunil algusega kl 17.30 Särgava külalistemajas (E. Särgava allee 4).

Tallinna linn valmistab ette Pirital asuva Kose tee rekonstrueerimist, et muuta tee turvalisemaks ja ligipääsetavamaks. Linnal on plaanis rekonstrueerida Kose tee vahemikus Pirita teest Rummu teeni.
Sõidutee kate uuendatakse ligi pooleteise kilomeetri ulatuses. Kavandatud on ka jalg- ja jalgrattateed, mis parandavad tee ligipääsetavust ja laiendavad jalakäijate liikumisvõrgustikku. Pärast rekonstrueerimist viib parki viis jalgteed, mis teeb Kose tee ühenduse pargiga oluliselt paremaks. Ohutumaks liikumiseks vähendatakse suuremal osal rekonstrueerivast teelõigust autode sõidukiirust 30 kilomeetrini tunnis.
Liikluse rahustamiseks on ette nähtud veel künnised ja tõstetud ristmikud (Tuulenurga ja Saare tn ristmikul, Kose tee ja Tõru tn ristmikul, Kose tee ja Urva tn ristmikul, Sarapuu bussipeatuse vahele). Kokku jääb rekonstrueeritavale lõigule neli bussipeatust mõlemas liikumissuunas ja ristumised nelja tänavaga.
Uueneva teelõigu äärde rajatakse ajakohane tänavavalgustus, uuendatakse ja korrastatakse kanalisatsiooni ja sademevee ärajuhtimist ning teega külgnevatele aladele rajatakse muruplatsid.

Kose tee rekonstrueerimise põhiprojekti tutvustavad 28. juunil projekteerija ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindajad. Kohapeal saab projekti osas avaldada oma arvamust, teha ettepanekuid ja osaleda arutelus.

Põhiprojekti koostas OÜ T-Model Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga