Haabersti linnaosas aitab avalikus kohas napsitajaid korrale kutsuda turvafirma

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel aitab tänasest linnaosas avalikku korda tagada turvafirma. Turvafirma ülesanne on ennetada avaliku korra rikkumisi ning tagada seeläbi elanikele suurem turvatunne.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et turvafirma teenust on Haabersti linnaosa kasutanud ka mitmel varasemal aastal ning palkamise eesmärgiks on turvalisuse ja heakorra tagamine linnaosa kaubanduskeskuste piirkonnas ning suurematel spordi- ja puhkealadel. „Turvafirma peamine tähelepanu on suunatud Nurmenuku ja Järveotsa keskuste, Kullerkupu kaupluse ning Õismäe tiigi, Järveotsa ja Harku järve puhkealade ning suuremate mänguväljakute ümbruses avaliku korra tagamisele,“ ütles Siljanov ning lisas, et peamiseks probleemiks linnaosas on avalikus kohas alkoholi tarvitavad kodanikud, keda ilusad ilmad on õue meelitanud. „Varasematel aastatel on koostöö turvafirmaga olnud tulemuslik ning avalikus kohas napsitajad vähem,“ sõnas linnaosavanem ning avaldas lootust, et selgi korral on antud meede tõhus.

„Turvafirma patrullekipaaži põhirõhk on avalikus kohas alkoholi tarbimise keelust kinnipidamise kontrollimine ning linnarajatiste ja -inventari vandalismi ja rüüstava tegevuse takistamine. Turvateenuse osutamine toimub igapäevaselt ja sisaldab nii jalgsi patrullimist kui ka autopatrulli tööd. Teenuse osutamisel tehakse tihedat koostööd politsei ja munitsipaalpolitseiga,“ rääkis linnaosavanem.

Forus Security mobiilsete teenuste valdkonnajuhi Kristo Konksu sõnul pakuvad nad juba mitmendat hooaega sarnast teenust ka teistele piirkondadele üle Eesti ning tunnevad nüüd head meelt koostöö alustamisest Haabersti linnaosavalitsusega. “Vajadus pakkuda täiendavat turvatunnet ning tuge nii elanike kui vara ohutuse tagamisel on väga tervitatav. Saame siin olla abiks oma kogenud turvatöötajatega, kes teevad tihedat koostööd politseiga probleemsete piirkondade kohta info jagamisel. Lisaks aitame vajadusel kaasa muude võimalike ohtude kiirele kõrvaldamisele, muuhulgas on meie ülesandeks teavitada avatud kaevuluukidest,” lisas Konks.

Haabersti linnaosavalitsus on sõlminud turvateenuse osutamiseks linnaosas lepingu turvafirmaga Forus Security. Turvateenuse osutamine toimub alates 23. maist kuni 15. septembrini. Teenuse maksumus kogu perioodiks on 12 212 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.