Rattapäev Tallinna Lille Lasteaias

19. mail 2021 toimus Tallinna Lille Lasteaias traditsiooniline rattapäev, kus osales oma rattaga 73 last vanuses 2-7 aastat. Rattapäeva eesmärgiks oli õpetada lapsi teadlikumalt rattaga sõitma, ohtusid ennetama, korrata teadmisi turvavarustusega seoses. Samuti pakkuda lastele võimalust õues aktiivselt liikuda ja õppida.

Liikumisõpetaja Lembi eestvedamisel ja õpetajatega koostöös toimus lastele taas õpetlik rattapäev, kus korrati liiklusreegleid ning sõideti ratastega Cederhilmi pargi teedel. Rattapäeva avas külalisena piirkonnapolitseinik Kerli Kaupmees, kes vestles lastega põhilistest liiklusreeglitest. Koos korrati üle liiklusmärgid ja foorituled ning vajalik turvavarustus rattaga sõitmisel.

Liikluspäev õuealal ja pargis oli lastele põnev ning tegus. Kolm tegevuskeskust – rattasõiduõpe koos vigursõidu elementidega, tarkuste õpe ja kordamine koos õpetaja Riinaga ning rattaga liiklemise õpe pargiteedel – panid lapsed innuga rattaga sõitma ja kogetu, kuuldu järgi proovima.

„Munakatse“ munakiivriga pani lapsed mõistma kiivri kandmise vajalikkust. Ise katseades ja tegutsedes on õppimine alati kõige mõjusam. Lastega arutati valgusfoori, ratta parkimise, turvavarustuse, turvalise liiklemise teemadel ning tutvuti liiklusmärkidega, mis lastele olulised teada.

Lasteaia kõrvalasuvas pargis tuli lastel rattaga sõites jälgida liiklusmärke ja kaasliiklejatega arvestada – teed anda, pööramisel paremale või vasakule suunda näidata, piki vahet hoida. Vigursõidu rajal said ratturid täpsussõitu proovida ja aeglast rattasõidu oskust lihvida.

Lasteaia noorimad kuni 3 aastased lapsed sõitsid rattapäeval lasteaia liikumisväljakul oma ratastega ning proovisid koos õpetajate abiga püsida liikumislinnaku piirides ja liikumissuunal.

Transpordiamet toetas rattapäeva rataste lisatarvikutega ning õpetlike liiklusmaterjalidega, mis aitavad paremini liikluskasvatust lasteaias läbi viia. Lapsed said tubli osalemise eest vahvaid ja vajalikke kingitusi ratta tarvis – kodarahelkureid, rattakellasid, vilkuvaid ratta esi- ja tagatulesid – kõike, mis kuulub korraliku rattavarustuse hulka.

Jalgrattapäeval tegid kõik lapsed tulbi rattatrenni oma jalg-, tõuke- või jooksurattaga ning õppisid õues olles hulga tarvilisi tarkusi.

Allikas: Tallinna Lille Lasteaed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.