Nõmme gümnaasiumi uus spordihoone on avatud

28. jaanuaril avas pidulikult oma uksed Tallinna Nõmme Gümnaasiumi uus multifunktsionaalne spordihoone (Põllu tn 68), kus on suurepärased tingimused nii kehalise kasvatuse tundide, treeningute kui ka maakonna tasemel võistluste läbiviimiseks.

Kooliperet õnnitlesid linnapea kauaoodatud sündmuse puhul linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer.

„Käesolev õppeaasta on Tallinnas pühendatud koolispordile ja seetõttu on uue spordihoone lisandumine eriti tähendusrikas. Nõmme gümnaasiumile oli see aga väga oodatud sündmus, sest siiani koolil siseruumides sportimise tingimusi praktiliselt ei olnud. Nüüd saavad kehalise kasvatuse tunnid toimuda lõpuks oma majas, rääkimata kõigist teistest võimalustest, mida äsjaavatud hoone pakub,“ märkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kool sai õpilaste liikumisharjumuste kujundamiseks suurepärased tingimused, alates täismõõtmetes võimlast ja lõpetades jõu- ja aeroobikasaalidega. Koolivälisel ajal aga on sinna sportima oodatud nii kohalik kogukond kui ka teised linnaelanikud.“

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi direktori Riho Uulma sõnul on Nõmme mändide all aastakümneid spordis häid tulemusi saavutatud, ent sama kaua on oodatud ka korralikku spordihoonet. „Veel kolmteist aastat tagasi olid meie imelises aulas nii võimlemistunnid kui ka pidulikud üritused. Pärast remonti kaotati korvpallirõngad ja saalist sai ilusaim kontserdisaal. Õnneks on linnaosavalitsus leidnud meile ajutisi võimalusi kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks. Tänu ka Sõbra Spordihoonele ja Nõmme Tennisekeskusele vastutulelikkuse eest, et meie õpilastel oleks võimalus sporti teha,“ ütles Uulma ja lisas: „Oleme tõesti rõõmsad, et lõpuks ometi on koolil oma spordihoone.“

Uues spordihoones on suur spordisaal (21 x 36 x 11 m), kus on võimalik korraldada ka maakonna tasemel võistlusi korvpallis, võrkpallis ja sulgpallis, samuti sobib saal saalijalgpalli, saalihoki ja teiste pallimängude harrastamiseks. Pallisaali kõrval asuv ala on mõeldud kergejõustiku elementide ja jõutreeninguga tegelemiseks, hoones on jõusaal ja aeroobikasaal. Neist viimast saab teisaldatava seinaga kaheks jagada, mis annab võimaluse tegeleda samaaegselt näiteks rühmatreeningu ja lauatennisega. Treeningsaalide külastajate kasutuses on kuus riietusruumi ja saun. Maja teisel korrusel asuvad töö- ja nõupidamisruumid õpetajatele. Uus hoone kerkis energiatõhusa- ja taastuvenergiatehnoloogiliste lahendustega, mille energiaklass on A ja sisekliima klass II.

Spordihoone projekteeris Infragate Eesti AS, arhitektuuri ja sisearhitektuuri autor on Raadius Arhitektid OÜ. Hoone ehitas Nordecon AS ja omanikujärelevalvet tegi P.P. Ehitusjärelevalve. Kvartali kõnniteed projekteeris Teedeprojekt OÜ ja nende ehituse korraldas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Spordihoone kogumaksumus on 3,69 miljonit eurot.

Nõmme gümnaasiumi eelkäijaks oli 11. augustil 1929 asutatud Nõmme Linna Üldhariduslik Täienduskool, praegust nime kannab kool alates 13. juunist 1994. Alates 1. septembrist 2006 liideti linnavolikogu otsusel Nõmme gümnaasiumiga endine Hiiu põhikool ning kool asus tööle kahes majas – Raudtee tn 55 ja Raudtee tn 73. Käesoleval õppeaastal õpib Nõmme gümnaasiumis 894 õpilast.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna Nõmme Gümnaasiumi direktor Riho Uulma:

4_Nõmme gümnaasiumi spordihoone avamine_linnapea ja koolijuht_foto Aleksandr Guzhov.jpg

1_Nõmme gümnaasiumi spordihoone_avatud 28.01.22_foto Aleksandr Guzhov.jpg